Ekip


Zumbara ekibinin Zumbara için çalışıyor olması hiç de tesadüf değil. Bizler hayatta kalmanın değil, yaşamanın önemine inanıyoruz. Hayata tutku ile bağlanıyoruz. Hayatta yaptığımız şeyin bizi sürekli dönüştürdüğüne inanıyoruz ve ekonomik değer kadar sosyal ve çevresel değere katkı sağlayarak hayatlarımızda anlam yaratma olmazsa olmaz diyoruz.

Peki kimiz bizler?

 • Ayşegül Güzel

  Ayşegül Güzel

  Zumbara macerasından önce Ayşegül Barselona'da Node adlı inovasyon danışmanlık firmasında stratejik danışmanlık yaptı. Öncesinde ise Mango genel merkezde 4 ülke- 44 mağazanın ürün yönetimi ve dağıtımından sorumluydu. İstanbul'da ise Youthrepublic'de yaratıcı ekipte çalıştı. Ayşegül 2005 Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret mezunu. Mis kokulu bebeği, güven ve topluluk oluşturma, alternatif ekonomiler, armağan kültürü, sosyal teknolojilerin sosyal değişime etkisi, İzmir-Kemalpaşa'daki evinde mevsimlerin geçişi ve bahçesi hayatında çokça yer alıyor.

 • Meltem Şendağ

  Meltem Şendağ

  Zumbara'dan önce Meltem Google İrlanda'da Adsense stratejistiydi. Ondan da önce Hindistan'da Evalueserve adlı firmada pazar araştırmaları yaptı. İstanbul'da ise !f film festivalinde sponsor ilişkilerini yürüttü, bir ara rehberlik de yaptı. Meltem 2005 Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret mezunu.

 • Yeliz Yılmaz

  Yeliz Yılmaz

  Lisans dönemi boyunca TEGV ve TEMA'da gönüllülük yaptı, Paü Rock Kulübü ve Denizli Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nde yönetim, organizasyon konularında aktif görevler aldı. Bir süre kariyerGenç'te İş Geliştirme Asistanı olarak çalıştı. Yeşilist'te blog yazarlığı yapıyor. Yeliz 2009 Pamukkale Üniversitesi Matematik mezunu. Şu an İstanbul Teknik Üniversitesi Hesaplamalı Bilim ve Mühendislik programında yüksek lisans öğrencisi olarak akademik çalışmalarına devam ediyor. İklim değişikliği modellemesi üzerine tez hazırlayan Yeliz aynı zamanda gönüllülük, programlama, çevre/ekoloji, sosyal medya konularına da ilgili.

 • Burcu Ünal

  Burcu Ünal

  12 yaşındaki kızı Yağmur ile birlikte İstanbulda yaşamaktadır. Çikolatalı bir sosyal bilimcidir. Ekonomi,Sosyoloji,Psikoloji ve İşletme üzerine lisans ve yüksek lisans yapmıştır. Halen Psikoloji alanında yüksek lisans çalışmalarına devam etmektedir. Boş vakitlerinde Varoluşsal Regresyon terapisti ve sosyal girişimcidir. Yeni dünya ve insan bilincine ve geçişine inanmakta ve kendisini bir köprü olarak görmektedir.

 • Cem Cenk Çoban

  Cem Cenk Çoban

 • Erdi Kaptan

  Erdi Kaptan

  Zumbara'dan önce TEMA'da gönüllüydü. Lisans eğitimi boyunca Yeni Ufuklar ve Yer Bilimleri kulüplerinde aktif görevler aldı. European Youth Organization'da photoshop eğitmenliği, Genç Sosyal Girişimciler Derneği'nde bilişim koordinatörlüğü yaptı. 2013 yılında Pamukkale Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Lisans eğitimini tamamladı. 2012 yılında Denizli'yi Zumbara ile tanıştırdı.2014 yılının başından itibaren İstanbul'da Zumbara'nın organizasyonlarında kolaylaştırıcılık yapmaktadır.Kollektif yaşam ve alternatif ekonomi sistemleri ile ilgilenmektedir.Paylaşımın en iyi örneği olan Zumbara'yı hayat felsefesi olarak benimsemiştir.

 • Damla Bakıcı

  Damla Bakıcı

  Lisansını Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf bölümünde sürdürmektedir. Uzun yıllardır kendi ekibiyle konser ve set fotoğrafçılığı yapmıştır. Zumbara ile 2 yıl önce tanışmış ve şimdilerde ki niyeti Kocaeli Zumbara topluluğu ile şehre paylaşım duygusunu yaymaktır. Ona göre yaşam sanat ve paylaşımla yeşerir.

 • Ahmet Helvacı

  Ahmet Helvacı

  Zumbara'nın bilişim işleri ile uğraşmaktadır. İşletme lisansı yapmaktadır. E-ticaret alanında web yazılım geliştiriciliği ile uğraşmıştır. Bilişim ve yazılım konularında danışmanlık vermektedir.

Support Zumbara