Zumbara: Zaman Kumbarası. Para yerine zamanın kullanıldığı paylaşım ağı. Birisine 1 saat yardım et, karşılığında 1 saat kazan, istediğinde bu kazandığın 1 saat ile topluluktaki birinden 1 saatlik bir yardım al.

Hemen tıkla, sen de zumbara dünyasına katıl!

2 SAAT

Şimdi Çigong ile Canlanma Zamanı! - Eko-toplaşma vermek istiyorum

Oluşturulma Tarihi
Servis Durumu Kapalı
Seviye İleri
Tercih Edilen Yer İstanbul / Beyoğlu
Nasıl açıklıyor? Kent yaşamı bedenlerimizi aslında biz farkında olmadan canlılığını yitirmeye zorluyor. Belki de bir çoğumuz doğamıza aykırı koşullara çoktan alışıp doğamızı, canlılığımızı, bedenimizle ve doğayla olan bağımızı farkında olmadan çokça zayıflattık bile…. Canlılığımızın tek kanıtı soluk alıp vermek değil, bunun farkındayız. Peki gerçekten capcanlı olduğumuzu, damarlarımızda akan kanın hareketini, yüzümüzdeki gülümsemenin derinliğini, birine dokunduğumuzda avuç içlerimizdeki enerjiyi, ağladığımızda göz pınarlarımızın nasıl yavaş yavaş dolduğunu, içtiğimiz suyun boğazımızdan geçerken bizim için ne kadar kıymetli olduğunu ve bize hayat verdiğini nasıl yeniden hissederiz?

Genç Çevre Girişimi Eko-Toplaşma etkinliğinin bu seferki konuğu, Çigong ustası ve öğretmeni olan Hakan Onum. Belki de sorumuzun cevabı, antik Çin’in günümüze olgunlaştırarak ulaştırdığı kültürel bir mirası olan Çigong'tur. Değerli dostumuz Hakan Onum ile bu sorunun cevabını birlikte bulacağımız canlandırıcı etkinliğimize katılmanız dileğiyle... Gelin birlikte içimizdeki ejderi uyandıralım…


ZAMAN: 27 ŞUBAT 2013- ÇARŞAMBA / Saat: 19.00
MEKAN: Geoaktif Kültür ve Aktivizm Merkezi - Atıf Yılmaz Caddesi No: 16 Kat: 4 Taksim – İstanbul
http://www.geoaktif.com/geoaktif_iletisim.htm

Notlar:
Etkinlik ücretsizdir.
Etkinlikte birkaç Çigong uygulaması da gösterilecek ve birlikte deneyimlenecektir.
Mekanda katılım 60 kişi ile sınırlıdır, o nedenle erken gelip yerinizi kapmanızı öneririz :=)Çigong nedir ki? diyenler için:

Çigong, (Feng Şui, Taici Çüen ve Zen Şiatsu) Tanıtımı
Yaşam en değerli hazinemiz ve bu bağlamda zihin- bedensel sağlığımız, bütünlüğümüz büyük önem kazanıyor. Uzak Doğu kökenli sağlık sanatları, birkaç bin yılın deneyim birikimiyle insana ve çevresine en doğal, zorlamasız, barışçıl biçimlerde seslenip sağlıklı yaşamı yeniden kurmasına büyük çapta yardım ediyor. Yukarıdaki başlıkta göreceğiniz tüm sanatlar aslında çigong başlığı altında toplanıyor.

Canlılık üstünde çalışmaya, bilinçli olarak canlılığı etkileme sürecini incelemeye çigong denir. Böylece çigongu dilimizde can yetkinleştirme ya da canlılık bilimi başlıklarıyla anabiliyoruz.

Vadi Ruhu Çigong Okulu bu uygulamalı sanatların hem ruhsal gelişim hem koruyucu sağlık hem de hastalık tedavisi yönlerini ön plana çıkarıp yaşam kalitelerini büyük ölçüde yükseltiyor. Çigong en büyük başarılarını ruhsal gelişim alanında elde etmiştir. Sanatın tıbbî yönü de güçlüdür; klinik deney ve gözlemler tıbbî çigongun hasta gruplarını büyük oranlarda iyileştirdiğini, hastalık geri dönüşlerini ve Batı tıbbının kullandığı ilâçlı tedavinin yan etkilerini iyice azalttığını, bireysel iyileşme düzeylerini yükselttiğini ve insanlara kendi iyileşmelerinde bireysel sorumluluk ve kendine güven duygusu verdiğini göstermiştir.

Çigong yirmi birinci yüzyılın pek gözde bilim-sanatlarından olmaya adaydır.


Hakan Onum Kimdir?

İlgisini, İ.T.Ü. endüstri mühendisliği alanında eğitimini gördüğü, insan - çalışma ortamı ilişkilerini konu alan iş biliminden yaşamın bütüncül bir paradigmasını sunan kuantum fiziği, kaos kuramı, yeni biyoloji, yeşil düşünce, derin ekoloji gibi alanlara, Çin kökenli evrenbilim ve kapsamındaki ruh-bedensel gelişim sanatlarına ve Şamanlık, Vedacılık, Daoculuk, Budacılık, Amerikan Yerlilerinin yaklaşımları gibi köklü ruhsal geleneklere kaydırdı. 2003 yılında Avrupa Taici ve Çigong Federasyonu’na üye oldu. 2004 yılının Ekim ayında Yol Yayınları’ndan ‘EJDERİ UYANDIRMAK, Çigong, Bir Canlılık Bilimi’ adı altında çigong üzerine bir kitabı yayınlandı. Vadi Ruhu Çigong Okulu adı altında 1989 yılından beri taici çüen, 1990 yılından beri Zen şiatsu ve 1999 yılından beri de çigong eğitimi vermekte, feng şui danışmanlığı yapmaktadır.
Online servis değişimine uygun mu? Offline
Servis öncesi incelenmesi gereken döküman http://bit.ly/ekotoplasma-2702
Nasıl öğrenmeye başladı? Hakan Onum'dan
Ne kadar zamandır yapıyor? 14 Yıl
Müsait olduğu zamanlar
Pazartesi
Salı
Çarşamba 19:00 21:00
Perşembe
Cuma
Cumartesi
Pazar
Bu servisi 3 kişi aldı.
Bu servise 8 kişi teklif verdi.
AL
Support Zumbara