Şirketler


Paylaşım kültürü, armağan ekonomisi, topluluk dinamikleri üzerine öğrendiklerimizi paylaşmak istiyoruz ki her topluluk kendi kendini dönüştürebilsin. Mümkün olduğuna inandığımız dünya seni heyecanlandırıyorsa bizimle iletişime geç. Kurumun içerisinde bu deneyleri yapmaya başlaman için sana destek olalım. Birlikte neler mi yapabiliriz?

Atölye çalışmaları ve süreç tasarımları: Çalıştığımız toplulukların içerisinde tüm hedeflere ve organize olmaya rağmen içeride tam olmayan bir şeyler var. Bir çok kişi yaptığı ile kendi arasında bütünsellik ilişkisi kuramıyor, ‘anlamı’ ve hayatındaki dengeyi kaybediyor. Hem kendi hem de ilişkilerinde yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu hissetmeye başlıyor. Bulunduğun topluluğa güvenli ilişkiler, güçlü bir topluluk hissiyatı, kolektif öğrenme ve üretme süreçleri getirmek istiyorsan birlikte çalışabiliriz.Paylaşım kültürünü yaşama etkinlikleri: Takas şenliğinde, açık pazarda, hediye çemberinde ve dayanışma oyunlarında paylaşımı, her birimizin sahip olduğu armağanları (bilgi, beceri, yetenek, tecrübe) ve birlikte yaratmanın keyfini deneyimliyoruz. Kendi topluluğunda da bu deneyimi yaşayabilmen için sana destek olabiliriz.

Paylaşım kültürünü yaratma araçları: Çalıştığımız kurumlarda en keyifli anlarımız oradaki arkadaşlarımız ile gerçekleşiyor. Onlar ile birlikte üretirken ‘çalışmak’ anlam değiştiriyor sanki. Peki neden? Yapmayı sevdiğimiz şeyleri, güçlü yönlerimizi birbirimizle paylaştığımızda yeni ilişkiler yaratıyoruz. Bu ilişkiler keyifli paylaşımlara dönüşüyor. Organizasyon dediğimiz ilişki ağı değil de nedir ki zaten? Her birimizin yapmayı sevdiği şeyi yaparak, kendisini ifade ettiği ve böylelikle ortak yaratma sürecinde olduğumuz bir süreç hayal edebiliyor musunuz? ‘Çalışmak’ dediğimiz şey ‘can sıkıcı’ olmaya başlamak zorunda değil. Hali hazır da size sunabileceğimiz Zumbara tarzı araçlar var, hatta belki birlikte yeni araçlar da üretebiliriz.

Armağan kültürü ve paylaşım ekonomisi bilgi paylaşımı: Zumbara süreci her geçen gün bizlere yeni ilgi alanları, yeni tutkular kazandırıyor. Tutku duyduğumuz konularda konuşmak, ilham vermek, iletişime geçmek ve ortak akıl oluşturmak gibisi yok. Paylaşım kültürü, armağan ekonomisi, topluluk oluşturma dinamikleri, sosyal teknolojilerin yeni dünyayı oluşturmada ki gücü, yeni dünyada yaratılan yeni alternatifler...Tüm bunlar hakkında sana ve topluluğuna ilham verebileceğimizi düşünüyorsan bizi davet et.Sürdürülebilir İstanbul Keşfi: Bu şehir sürdürülebilir midir? Sürdürülemez midir? Sürdürülebilir ne demektir? Bu sorulara kafa yormak değil amacımız. Bu şehir de bize ilham veren yakaladığımız ayrıntıları paylaşmak amaç. Külliyelerden, gecekondulara, ahilikten, faiz oranlarına, pazarlardan, kapalı çarşıya, bizimle ilginç bir yolculuğa çıkmak isterseniz bekleriz. Yabancı arkadaşlarınıza da önerebilirsiniz.

Zumbara’ya güvenen kurumlar:

Basın:

Support Zumbara