Zumbara için Ne Yapabilirim?


Zumbara mükemmel bir fikir! Bunu herkes duymalı, herkes bir parçası olmalı, Zumbara sistemi yayılmalı, Zumbara topluluğu büyümeli mi diyorsun?

Bu dünyanın oluşturulmasında en önemli kişi sensin. Ve senin desteğin. Bize nasıl destek olabileceğinle ilgili kısa bir liste hazırladık:

 1. Zumbara'nın oluşturduğu sistemden haberdar olmayan arkadaşın var mı? Herkesi haberdar etmek ve herkesi harekete geçirmek ilk hedefimiz. Düşünsene milyonlarca kişiye ulaştık, çevremizdeki kimse buna kayıtsız kalamaz!

  Zumbara'yı sosyal medyadan takip et: FacebookTwitterBlog

  Zumbara'nın sosyal medya paylaşımlarını sen de arkadaşlarına duyur

  Zumbara'ya girdiğin servisleri, servis değişimlerini Facebook veya Twitter’ından duyur

  Zumbara'da arkadaşlarının yararlanabileceği servisler gördüğünde bunu onlara ilet, biz bunun teknolojik altyapısını geliştirmeye çalışıyoruz, sen bizden önce davran.

  Bizi eksisozlukte, forumlarda duyur, blogun veya web siten varsa bizden bahset.

 2. Düşüncelerin çok önemli, hem bize düşüncelerini ilet, hem de Zumbara ile ilgili ne düşündüğünü sürekli etrafına da duyur: online ve offline, her yolu kullanabilirsin.
 3. Zumbara'da bol bol servis değişimi yap. Zumbara fikrinin hayata geçirilmesindeki en önemli şey bu! Zamanını, bilgi, beceri, yetenek ve tecrübelerini Zumbara'da diğer kişilerle paylaş. Bize paylaşım hikayeni gönder, yayınlayalım. Paylaşım fotoğraflarını gönder, ZAMANIMI PAYLAŞIYORUM albümümüze ekleyelim. Hikayelerinle diğer kişilere ilham ver.
 4. Zumbara'yı çok mu iyi kullanıyorsun? “Ben ne verebilirim ki” diyenlere “hepimizde başka kişilere destek olabileceğimiz bir bilgi vardır” mı diyorsun, Zumbara'da “Zumbara 101” servisini ver.
 5. Zumbara zamanını paylaşmaya gönüllü olan kişilerden oluşan bir topluluk. Topluluğa her gün yeni kişiler ekleniyor. Bu kişilere yardımcı ol. “Hoşgeldin” demek bile önemli.
 6. Bir müzik enstrümanı çalabiliyor, iyi dans edebiliyor veya daha fazla kişiyle paylaşmak istediğin bir yeteneğin veya bilgin olduğunu mu düşünüyorsun? Biz grup çalışmaları, etkinlikler düzenlemek istiyoruz, bizi haberdar et!
 7. Çok mu servis değişimi yaptın, zaman kumbaranda çok fazla zaman mı birikti? Unutma, zaman biriktirmeye gelmez. Zumbara'nın çok fazla saate ihtiyacı oluyor, Zumbara'ya hediye saat yolla.
 8. “Zumbara'yı kendi şehrimde, üniversitemde, derneğimde, çalıştığım kurumda kullanmak istiyorum” mu diyorsun, bizimle iletişime geç.
 9. Bir kafe gördün, burası Zumbara mekanı olmalı mı diyorsun? Mekanla konuş, Zumbara'yı anlat, bizimle iletişime geç. Zumbara broşürlerini, afişlerini sana gönderelim, mekanda başka kişilere sesimiz duyuralım.
 10. Daha fazla zamanın mı var? Gel bize yardım et! Yapacak o kadar fazla şey var ki, biz yetişemiyoruz. Sen de bize destek at.

Her birimizde başka birisinin işine yarayabilecek çok fazla şey var! Zumbara'yı kendi hayatlarımızda kullanıp topluluklarımıza yayarsak bu paylaşım kültürünün milyonlarca kişiye ulaşmasını sağlayabiliriz. Paylaşım yolculuğu çoktan başladı bile. Bunun bir parçası olmak senin elinde!

Support Zumbara